‘5 milyon dolar için pazarlık’ yaptığı iddia edilen Gökhan Zan: Külliyen yalan

Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Gökhan Zan’ı adaylıktan çekmesine yol açan telefon kayıtları yayınlandı.

TİP, dün gece yayınladığı yazılı açıklamayla Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gökhan Zan’ın adaylığını çektiğini duyurdu. Partinin açıklamasında bu kararın gerekçesi “Gökhan Zan’ın partimizin asla tasvip etmeyeceği ilişkilere girdiğine dair çeşitli iddialar partimize ulaşmıştır” diye belirtildi.

Gökhan Zan ise TİP’in açıklama yaptığı sırada Hatay adliyesinde kendisi hakkında montaj ve ses kaydı iddialarıyla tehdit edildiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

5 MİLYON DOLAR İÇİN PAZARLIK İDDİASI

Sözcü TV’nin yayınladığı ve Türkçe ile Arapça konuşulan ses kaydında, Turgay Kocakaya isimli kişi tarafından AKP Hatay İl Binası’ndan arandığı iddia edilen Zan’a, adaylıktan çekilmemesi için 3 milyon dolar öneriliyor. Zan ise 5 milyon dolar için pazarlık ediyor. 

Konuşmanın devamında, Zan olduğu iddia edilen kişi, TRT’de spor yorumculuğu ve Hatayspor’un sportif direktörlüğü gibi görevlerde bulunmak istediği dile getiriyor. Konuşmada, Turgay Kocakaya’nın Zan için AKP’li isimlere ‘kendisini garanti altına alması gerekiyor” dediğini aktardığı duyuluyor.

Gökhan Zan, ses kaydı iddiaları sonrası Sözcü TV’ye bağlanarak yanıt hakkını kullandı. Zan, iddialara ilişkin özetle şunları söyledi:

“KÜLLİYEN YALAN…TAMAMEN YALANDIR”

“Ben bunu TİP’in Genel Merkezi’ne suç duyurusunda bulunalım, gerçekler teknik inceleme sonucunda ortaya çıksın dedim ama buna yanaşmadılar. Başım dik, alnım açık bir şekilde hadi gidelim savcılığa bu üretildi, bu külliyen yalan birlikte gidelim suç duyursunda bulunalım ve benimle birlikte suç duyurusuna gelecekleri söylendi ama maalesef gelmedi. Tamamen yalandır. 

Ses kaydının adli makamlarca incelenmesi gerekmiyor mu? Kendileri niye o zaman savcılığa gitmediler? Ben tek başıma gittim, hodri meydan” diyen Zan, “TİP’in açıklamasından önce suç duyurusunda bulundum. Bana birlikte gideceğiz dediler, pazartesiye kadar bekleyelim dediler. Bana şantaj yapıldığı TİP’e söyledim, Erkan Baş’a da söyledim. Cumartesi günü ses kaydını dinlettiler ama ses kaydını vermediler. Pazar günü başka kişilerden aldım ses kaydını. Ben en hızlı şekilde savcılığa gittim. Basını da ben çağırdım.

“3 GÜN ÖNCE ‘ÇEKİLMEK İSTİYORSAN ÇEKİL’ DEDİLER”

İki üç haftadır söylüyordum partideki arkadaşlara. TİP’li arkadaşlarımız da üç gün önce yorulduysan çekilebilirsin dediler. Ben TİP’le bir sorun yaşadım. Ben sahada tek başımayım bana kimse destek vermedi. Samandağ’da beni hiç bir mitinge çağırmadılar. Ben sustum, zarar vermek istedim. Arsuz’a çağırılmadım. ‘Biz Gökhan Zan’ı istemiyoruz, Lütfü Savaş’a çalışacağız’ diyorlardı. Ben Gökhan Zan olarak TİP adayıyım. Pusulada ismim ve TİP ambleminin olduğu yere mührü vurarak destek versinler bana.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x