Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Starfield Vs. Baldur’s Gate!

Ne yıl ama! Oyuncular olarak eşine az rastlanacak bir yılı artık yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlansak da önümüzde hala çok beklenen ve iddialı görünen yapımlar var. Gelin tüm dünyadaki Steam kullanıcılarının bu dönemde tercihlerini hangi oyunlardan yana kullandıklarına bir bakış atalım.

1. Lider geri döndü!

Geçtiğimiz hafta ikincilik basamağına düşse de CS:GO neredeyse her hafta olduğu gibi yine tahtını geri almayı başardı. Ülkemizde de daimi lider olan yapı m globalde de özellikle CS2’nin yollarını gözlediğimiz şu vakitlerde hayli popüler.

2. Valve Steam Deck ile turnayı sahiden gözünden vurdu.

Valve’ın tüm Steam kütüphanesini oyuncunun avuçları içine bırakan el bilgisayarı Steam Deck şirketin yıllardır deneyip bir türlü başarılı olamadığı donanımların ardından müthiş bir satış başarısı yakaladı.

3. Bu liste böyleyse yılın oyunu yarışını düşünemiyoruz.

Çıkışını haftalar önce gerçekleştirmiş olan Baldur’s Gate 3 hala kendine üst basamaklarda yer bulurken henüz geçtiğimiz günlerde gelen bir diğer iddialı AAA yapımın dahi tepesindeki yerini korumayı başarıyor.

4. Bethesda’nın heyecanla beklenen oyunu sergilediği satış rakamı ile stüdyoyu mutlu ediyor.

Stüdyonun bu zamana kadarki en başarılı lansmanını gerçekleştiren Starfield ilk günden Game Pass’e gelmesine rağmen tam 10 milyon satışı aşmayı başardı. Steam’de de kendine üst sıralarda yer bulmayı başaran Starfield yakaladığı popülerliği ne kadar sürdürebilecek göreceğiz.

5. Ölümcül dövüş tam gaz devam ediyor!

Oyun dünyasının en köklü serilerinden olan Mortal Kombat aradan geçen 20 küsür yılda popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Serinin şimdilik son halkası olan ve hikayeyi en baştan ele alacak Mortal Kombat 1’de bu geleneği tatmin edici satışları ile devam ettiriyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Payday 3

  • Apex Legends

  • PUBG: Battlegrounds

  • Lost Ark

  • Lies of P

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x