Vanspor’a destek gecesinde salon boş kaldı, başkan duruma isyan etti

VAN – TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, ekonomik açıdan zor günler geçiriyor. Takıma maddi destek için düzenlenen gece de çözüm olmadı. Edremit Uygulama Oteli’nde düzenlenen ve günler öncesinden “VansporuYalnızBırakma” etiketiyle tanıtımları ve çağrıları yapılan gecede salon boş kaldı.

Vanspor FK Başkanı Ferhat Kıyak, sahneye çıkarak yaptığı konuşmada salona gelmeyenlere ve bağış yapmayanlara tepki gösterdi.

Kıyak konuşmasında, “Bugün aramalarımızı engelleyenler, telefonun başında bizleri tersleyenler, kendilerini arayacağımızı bilerek telefonlarını kapatanlar, bu da benden size namus sözü olsun. Bugün olmazsa yarın, ben bu şehirde vedalaşırken hakkımı da size helal etmeyeceğim. İsimlerinizi de teker teker zikir edeceğim ve Vanlı hemşerilerim sizlerin de ne mal olduğunu bilecek” dedi.

‘VAN’A VERDİĞİNİZ ZARARI ANLATMAZSAM BEN DE ADAM DEĞİLİM’

Kendisi ile ilgili birçok tartışmanın olduğunu söyleyen Kıyak, “Bu şehirde bayrak sevgim çok tartışıldı. Bu şehirde milliyetçi kimliğim çok tartışıldı. Bu şehirde mensubu olduğum parti çok tartışıldı. Bugün bu şehri yönetmeye aday olduğumuz ve ‘kendi partim’ dediğim partide, elbet bir gün cumhurbaşkanımızla, genel başkanımızla bir masada oturacağım. Van’a verdiğiniz zararı anlatmazsam ben de adam değilim. Bu da böyle biline” ifadelerini kullandı.

Sahneye çıkıp sitem edenlerin arasında iş insanı ve aday olarak gösterilmeyen AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Zahir Kandaşoğlu da vardı. Kandaşoğlu, takıma 500 bin TL destekte bulunacağını açıkladı.

TARAFTARA ‘VATAN HAİNİ’ DEMİŞTİ

Kıyak, daha önce Van’da katılmış olduğu bir televizyon programında Göl Kentliler Taraftar Grubu’nu hedef göstererek, “Taraftar grubu başkanı beni arayarak kulübe geldi. Adını bile zikretmek istemediğim edepsiz, ahlaksız bir tane vatan haini diyeceğim bir PKK’li yanında. Almış yanına gelmiş. Bana, ‘Alagöz’den ne aldın’ gibi cümleler kuruyor. Benden hesap soruyor. Sen kimsin ki ben sana hesap vereyim. Senin bayram harçlığını veren benim. Senin dürüm paranı veren benim. Sen kimsin hesap soracaksın?” ifadelerini kullanmıştı.

‘11 MİLYON 200 BİN TL BAĞIŞ TOPLANDI’

“VansporuYalnızBırakma” etiketiyle çağrıları yapılan destek gecesi Van’ın üç televizyon kanalından canlı yayınlandı. Düzenlenen programın ardından Vanspor’a destek miktarının toplam 11 milyon 200 bin TL olduğu açıklandı. Öte yandan, destek gecesine telefonla bağlanan AcnTURK Sigorta yetkilileri, Vanspor’a ait taraftar poliçesi hazırladıklarını ve kesilen her poliçede Vanspor’a yüzde 2,5’lik bir komisyon verileceğini söyledi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x